متخصص کودکان و اطفال

 

متخصص کودکان و اطفال پزشکی است که نوزادان، کودکان و نوجوانان را درمان می کند. متخصصان اطفال نقش مهمی در سلامت و تندرستی کودک شما دارند. آنها طیف وسیعی از مسئولیت‌ها از انجام معاینات منظم سلامت کودک گرفته تا تشخیص و درمان بیماری‌ها، جراحات و سایر بیماری‌ها را بر عهده دارند.

متخصص کودکان و اطفال کیست؟

متخصص اطفال پزشکی است که بر سلامت نوزادان، کودکان، نوجوانان و بزرگسالان جوان تمرکز دارد. مراقبت از کودکان از بدو تولد شروع می شود و تا 21 سالگی کودک یا بیشتر طول می کشد. متخصصان اطفال از مسائل جسمی، رفتاری و رشدی که بر کودکان تأثیر می گذارد، پیشگیری، تشخیص و مدیریت می کنند. برخی از پزشکان اطفال به طور کلی کار می کنند. برخی دیگر در درمان کودکان با شرایط خاص سلامت تخصص دارند.

متخصص کودکان و اطفال چه نقشی دارد و چه چیزی را می تواند تشخیص دهد؟

متخصص کودکان و اطفال دارای مسئولیت های گسترده است. آنها همه کارها را از انجام معاینات نوزاد تا مدیریت بیماری های مزمن انجام می دهند. متخصصان اطفال مراقبت های پیشگیرانه و همچنین تشخیص و درمان عفونت ها، جراحات و بیماری ها را انجام می دهند. ازجمله:

·         معاینات منظم سلامت و تندرستی

·         انجام معاینات فیزیکی

·         دنبال کردن رشد جسمی، عاطفی و اجتماعی فرزندتان

·         تشخیص و درمان بیماری ها، جراحات و سایر شرایط بهداشتی

·         واکسن زدن

·         تجویز دارو

·         ارائه توصیه های بهداشتی به والدین

·         ارجاع خانواده ها به متخصصان دیگر در صورت لزوم

چه زمانی باید به متخصص کودکان و اطفال مراجعه کرد؟

اولین ویزیت کودک شما با پزشک اطفال باید 48 تا 72 ساعت پس از خروج از بیمارستان باشد. ویزیت دوم آنها باید در دو تا چهار هفتگی باشد. در طول سال اول زندگی، کودک شما باید در سن دو، چهار، شش، نه و 12 ماهگی به پزشک اطفال خود مراجعه کند. بعد از اولین سالگرد تولد نوزاد، او باید در 15، 18 و 24 ماهگی دیده شود. پس از آن نیز ویزیت سالانه با متخصص کودکان و اطفال توصیه می شود. همچنین، هر زمان که فرزندتان مشکل سلامتی داشت می‌توانید قرار ملاقات بگیرید.

چرا باید به متخصص کودکان و اطفال مراجعه کرد؟

مراجعه به متخصص کودکان و اطفال برای سلامت و تندرستی کودک شما مهم است. چراکه پزشک اطفال سلامت کلی جسمی و عاطفی کودک شما را ارزیابی می کند. آنها مطمئن می شوند که رشد کودک شما در مسیر درست قرار دارد. متخصص اطفال کودک شما، همچنین واکسن های توصیه شده را برای کمک به محافظت از او در برابر عفونت می دهد. در ویزیت ها، شما این فرصت را خواهید داشت که با پزشک اطفال فرزندتان در مورد هر گونه نگرانی که ممکن است در مورد سلامت فرزندتان دارید صحبت کنید.

کجا می توانم بهترین متخصص کودکان و اطفال را پیدا کنم؟

اگر شروع به جستجوی یک متخصص اطفال کرده اید، باید از اعضای خانواده، دوستان و سایر والدینی که به آنها اعتماد دارید بپرسید. آنها شما و آنچه را که در یک متخصص اطفال به دنبال آن هستید می شناسند. اما همیشه تحقیقات را خودتان انجام دهید. شما بهتر می دانید که در یک متخصص اطفال به دنبال چه هستید.

پس از اینکه فهرستی از گزینه ها را تهیه کردید، با مطب تماس بگیرید تا در مورد هر یک از پزشکان اطفال اطلاعات بیشتری کسب کنید. اطلاعاتی از جمله:

·         آیا پزشک اطفال بیماران جدید را می پذیرد؟

·         بیمه چگونه است؟

·         صورت حساب و بیمه چگونه انجام می شود؟

·         آیا پرداخت در زمان مراجعه به دفتر انجام می شود؟

·         ساعت اداری چنده؟ آیا قرارهای آخر هفته یا عصر دارید؟

·         بهترین زمان برای تماس با سوالات معمول چه زمانی است؟

همچنین ممکن است بخواهید یک ویزیت با متخصص کودکان و اطفال ترتیب دهید. برخی از سوالات کلیدی که ممکن است بخواهید بپرسید عبارتند از:

·         سیاست شما در مورد تماس های تلفنی چیست؟ آیا در مطب شما پرستاری وجود دارد که بتواند به سوالات معمول پاسخ دهد؟

·         آیا در همکاری گروهی با سایر پزشکان هستید؟ آیا پزشک دیگری گاهی شما را تحت پوشش قرار می دهد؟

·         ویزیت های بیماری های ناگهانی (حاد) چگونه انجام می شود؟ آیا می توانید در مدت کوتاهی ویزیت کنید؟

·         اگر فرزند من برای یک بیماری یا اختلال به مراقبت بیشتری نیاز داشته باشد، آیا مراقبت را بین متخصصان هماهنگ خواهید کرد؟

 

×
درخواست های من
درخواست های مشاور
افزایش اعتبار کیف پول بستن
لطفا مبلغ مورد نظر را وارد نمایید
تومان