برگشت
موهای جذابتر

چگونه موهایی جذابتر داشته باشیم؟!

چگونه موهایی جذابتر داشته باشیم؟!

داشتن موهایی آراسته و سالم یکی از ارکان تاثیرگذار در زیبایی هر فرد است. مراقبت از مو فقط برس کشیدن و شستشوی مداوم آن نیست و باید نکاتی را برای مراقبت از موها همواره به خاطر داشت. همراه ما باشید تا برخی از راه های مراقبت از مو بیشتر آشنا شوید.
چگونه موهایی جذابتر داشته باشیم؟!
متن کامل :

·       به شست و شو و شانه کردن موهای خود توجه کنید:
جالب است بدانید، به گفته ی متخصصان اکثر مردم برای مراقبت از موهایشان، آن ها را بیش از اندازه یا به روشی اشتباه میشوییند. در شستن موها باید این نکته را توجه کنید که از مقدار بیش از اندازه شامپو استفاده نکنید. موهای خود را با آب ولرم بشویید و از شستن موها با آب خیلی سرد و یا خیلی گرم پرهیز کنید. پس از حمام موهای خود را زیاد با حوله ماساژ ندهید و این نکته را به خاطر داشته باشید که موهای خیس سه برابر آسیب پذیرتر و شکننده تر از موهای خشک هستند. موهای خود را بیش از یک مرتبه در روز نشویید.

·       در انتخاب شامپوی مناسب برای خود دقت کنید:
شامپوی نامناسب میتواند باعث آسیب به موهای شما شود. مناسب با جنس موهای خود از شامپوی مناسب استفاده کنید بنابراین لازم است قبل از شامپو کردن نوع موهایتان را بشناسید. . به طور مثال اگر پوست سرتان چرب ولی خود موهایتان خشک است، از شامپو کردن مستقیم موها خودداری کنید و به جای آن ابتدا کف فراوان درست کنید و شامپو را تنها به بخش چرب پوست بزنید و سپس با آب شستشو دهید. هنگام شستشو با آب، شامپو در طول موها و به سمت پایین حرکت می‌کند و همین میزان برای زدودن هرگونه آلودگی از روی آنها کافیست.

·       با شامپو کف سر را بشویید، نه ریشه ی مو:
شامپو برای شستن پوست کف سر که محل ترشح چربی و سلول های مرده است میباشد و جالب است بدانید شستن ساقه ی مو با شامپو باعث از بین رفتن رطوبت مو و همچنین کم شدن شفافیت مو میشود. این درحالی است که از نرم کننده ها باید برای ساقه ی مو استفاده شود.

·       برای خشک کردن مو از حوله استفاده نکنید:
بعد از دوش گرفتن اول آب اضافی مو را بگیرید و با یک لباس نخی تمیز که نرم تر و ملایم تر از حوله باشد موهایتان را خشک کنید. اجازه دهید هوای محیط موهایتان را خشک کند و تا حد امکان از سشوار کمتر استفاده کنید، با این کار آسیب به مو را به حداقل رسانده اید.

·       حرارت زیاد دشمن موهای شماست:
درست است که با سشوار و اتومو میتوان ظاهر زیبایی به موها داد ولی باید بدانید که حرارت زیاد، باعث آسیب های جدی به مو میشود. موخوره، ریزش بیش از حد، وز شدن مو، خشک و خشن شدن بافت مو و دندانه دار شدن انتهای مو همه از عوارضی است که حرارت میتواند برای موهای شما داشته باشد.

·       برای موهای خود از نرم کننده استفاده کنید:
تارهای مو پوششی به نام کوتیکول دارند که پوشش خارجی مو است و وظیفه ی استحکام بخشیدن به موا و مراقبت از آن را دارند. هنگامیکه موها رطوبت کافی ندارند، کوتیکول باز می‌شود تا رطوبت مورد نیاز از هوا وارد مو شود. برای همین است که معمولاٌ بعد از حمام موها وزدار می‌شوند. پس، از یک نرم کننده‌ی مناسب مو استفاده کنید که حاوی عناصر آبرسان مو مانند روغن نارگیل باشد. نرم کننده را از وسط ساقه تا نوک موهای خود بزنید
. هیچ وقت آن را به ریشه‌ی موهایتان نزنید.

·       برای موی خیس ا شانه ی دانه درشت استفاده کنید:
محققان آکادمی درماتولوژی امریکا می‌گویند موهای خیس هنگام شانه کردن خیلی آسان‌تر می‌شکنند. پس، بهتر است موهای خیس، گره خورده و نم‌دار خود را با شانه‌های دندانه درشت شانه کنید. تا حد امکان، با ملایمت موها را شانه بزنید.

·       رطوبت موی خود را حفظ کنید:
اگر می‌خواهید موی شما سالم، قوی و زیبا به نظر برسد، فارغ از جنس و مدل آن، رطوبت آن را حفظ کنید
.برای سالم ماندن مو از محصولات مراقبت مو مانند سرم مو یا کرم مو استفاده کنید. این محصولات در طول روز روی مو می‌مانند و رشته‌های آن را خوب تغذیه می‌کند.

·       کوتاه کردن موها را جدی بگیرید:
کوتاه کردن مرتب موها برای داشتن موهای بلند و زیبا بسیار مهم است. هر تار مو ۲ تا ۶ سال عمر می‌کند و در پایان عمر خود ضعیف‌تر می‌شود. پس، موهای بلند شکننده و آسیب پذیرند و بیشتر موخوره می‌گیرند
بنابراین کوتاه کردن موها را فراموش نکنید.

 

بستن
تومان