برگشت
وعده سالم

برای کاهش تشنگی در ماه مبارک رمضان چه بخوریم؟

برای کاهش تشنگی در ماه مبارک رمضان چه بخوریم؟

با فرارسیدن ماه رمضان، تعداد کثیری از مسلمانان در این ضیافت الهی روزه دار هستند و با توجه به طولانی بودن ساعت روزه داری، تشنگی به مدت طولانی ممکن است اذیت کننده باشد. اما راهکارهایی وجود دارد که بتوان این تشنگی را به حداقل رساند. همراه ما باشید تا به این موارد بپردازیم.
برای کاهش تشنگی در ماه مبارک رمضان چه بخوریم؟
متن کامل :

به نقل از پلتفرم مشاوره پزشکی آنلاین دکتر سوال؛

در وعده ی سحری بهتر از غذاهای سرخ شده و حاوی قند بالا، شیرینی جات، گوشت کبابی، غذاهای پخته شده با چربی و نوشیدنی های دارای کافئین پرهیز شود، چراکه میتوانند منجر به کم آبی بدن بشوند.

از موارد زیر برای به حداقل رساندن تشنگی در ایام روزه داری استفاده کنید:

·       شربت لیمو:
این شربت را میتوان با شکر یا عسل تهیه کرد. شربت آبلیمو جلوی گرمازدگی و عطش را میگرد و نوشیدنی مناسبی برای افطار و سحر است.

·       تخم شربتی:
دانه های تخم شربتی هنگامی در مجاورت آب قرار می گیرند میتوانند چند برابر وزن خود آب جذب کنند و متورم شوند. این دانه ها باعث نگه داشتن آب زیادی در بدن میشوند و با مصرف آن در افطار و سحر میتوان تشنگی را در زمان روزه داری کاهش داد.

·       عرق کاسنی:
دربین عرقیات سنتی، فقط کاسنی خاصیت خنک کنندگی بدن را دارد، از این رو پیشنهاد می شود نوشیدنی های مخصوص
 ماه رمضان مانند خاکشیر را با کمی کاسنی و گلاب مخلوط و سپس استفاده کرد.

·       سکنجبین:
این شربت دارای طبیعت سرد و خنک میباشد. هنگامی که شربت سکنجبین را با یخ خنک کرده و به همراه خیار رنده شده بنوشند
 تشنگی را رفع و از التهاب ناشی از گرما می‌ کاهد. البته که برای اینکه بدتر تشنه تان نکند حتما آن را در وعده افطار بدون شکر میل کنید.

·       خوراکی های دارای فیبر:
فیبرها در نگهداری آب نقش مهمی دارند بنابراین خوراکی‌های فیبردار گزینه‌های مناسبی هستند. علاوه بر میوه‌ها، سبزی‌ها هم منبع بسیار مناسب فیبر و در نتیجه آب هستند. کاهو، خیار، کرفس و سبزی خوردن چون آب را در خود نگه می‌دارند باعث استمرار و تداوم آب‌رسانی به بدن می‌شوند.
بستن
تومان