برگشت
طب سنتی

با طب سنتی به جنگ سرماخوردگی بروید

با طب سنتی به جنگ سرماخوردگی بروید

سرماخوردگی یکی از شایع ترین بیماری ها در فصول سرد سال میباشد. همراه دکتر سوال باشید تا با چند راهکار ساده به جنگ این بیماری برویم.
با طب سنتی به جنگ سرماخوردگی بروید
متن کامل :

در فصول سرد سال سرماخوردگی یکی از شایعترین بیماری ها است که معمولا با علائمی مانند تب، سرفه، آبریزش بینی، بدن درد، گلو درد و غیره همراه است. چند درمان خانگی که روند بهبود این مریضی را بهتر میکند به شرح زیر است:

معجزه ی عسل
مصرف عسل یکی از بهترین راهکارهای درمان سرماخوردگی میباشد. عسل تاثیر بسزایی در کوتاه شدن طول درمان و هچنین دارای آنزیم ها و مواد مغزی زیادی است که باعث میشود ویروس سرماخوردگی از بین برود. به یاد داشته باشید که برای تاثیرگذاری بیشتر عسل خام یا فراوری نشده استفاده کنید. عسل برای تسکین گلودرد بسیار مفید است. عسل را همچنین میتوانید با آبلیمو مصرف کنید که باعث درمان گلودرد و سرفه و همچنین افزایش روند بهبودی است.

معجزه ی پرتقال و نمک
پرتقال و نمک با خاصیت مرطوب کنندگی ریه روش بسار مناسبی برای درمان سرفه های خشک میباشد. برای تهیه این معجون خانگی ابتدا 20دقیقه پرتقال را در آب نمک خیس کنید سپس برشی به بالای پرتقال داده و درپوش آن را بردارید و به کمک چنگال چندین سوراخ در داخل پرتقال ایجادکنید.یک قاشق چایی خوری نمک در داخل پرتقال و یا قسمت های سوراخ شده بریزید و درپوش بالایی پرتقال را روی آن قرار داده و به مدت 20 دقیقه در یک بخارپز قرار دهید. درصورت نبودن بخارپز میتوانید از کاسه ای برروی کتری درحال جوش استفاده کنید. بعد از کمی سرد شدن پرتقال محتویات داخل آن را نوش جان کنید.

معجزه ی زنجبیل
این گیاه دارای خاصیت های ضدویروسی و ضد التهابی میباشد. برای درست کردن چای زنجبیل دو لیوان آب را بجوشانید و یک قاشق چای خوری زنجبیل خورد شده به آن اضافه کنید و بگذارید 5 دقیقه در دمای کم بجوشد و اگر تمایل دارید عسل به آن اضافه کنید. همچنین میتوانید این گیاه را به صورت خام میل کنید.

معجزه آویشن
آویشن گیاهی دارویی است که حاوی ترکیبات فنلی با خاصیت ضدمیکروب مخصوصا میکروب های تنفسی میباشد. از زمان های گذشته این گیاه به عنوان دارویی برای تسکین سرماخوردگی استفاده میشده و در سال های اخیر نیز به شکل شربت آویشن استفاده میشود. دمنوش آویشن میتواند گزینه ی خوبی برای پیشگیری و درمان سرماخوردگی باشد.

معجزه شلغم
شلغم دارای ترکیبات گوگردی است و به همین دلیل دارای خاصیت ضدمیکروب و ویروس میباشد که برای پیشگیری و درمان سرماخوردگی بسیار مناسب است. جالب است بدانید معجون شلغم و عسل به طرز معجزه آسایی به درمان سرماخوردگی کمک میکند. روش پخت این معجون به این صورت است که، ابتدا شلغم ها را شسته و داخل شلغم ها را با قاشق خالی کنید، داخل هریک از شلغم ها را با یک قاشق مرباخوری عسل پر کنید. شلغم ها را داخل یک ظرف پیرکس قرار دهیدو در ظرف را ببندید، حال قابلمه را تا نیمه آب کنید و ظرف حاوی شلغم ها را درون آن قرار دهید، حدود 2ساعت بعد شعله را خاموش کنید و پس از خنک شدن شلغم ها، مایع درون آنها را در لیوان بریزید و در روز 3 وعده میل کنید.

معجزه اسطوخودوس
جوشانده اسطوخودوس، نعنا، پونه و آویشن دارای خاصیت ضددرد و درمان سریع سرماخوردگی میباشد، همچنین میتواند سرفه های خشک را درمان کرد. درصورتی که میخواهید این معجون بیشترین تاثیر را داشته باشد یک ساعت پس از هر وعده غذایی از این معجون بنوشید.  همچنین بخور دادن با اسطوخودوس به باز شدن مجاری تنفسی و افزایش سرعت جریان خون کمک میکند و با خاصیت ضدعفونی کننده و ضدالتهابی که دارد ترشحات بینی را بهبود میدهد.

 

 

 

بستن
تومان